- Komerční sdělení -finance
DomůRady a NávodyNízká postava? Jak se obléct a přidat si pár centimetrů

Nízká postava? Jak se obléct a přidat si pár centimetrů

Nemáte postavu modelky s výškou metr osmdesát a dlouhé štíhlé nohy, ale chtěli byste být stejně stylová a trendy? Ženám, které to s výškou právě „nevyhrály“, lze výběr správného oblečení někdy pořádně zabrat.

Mít o pár centimetrů méně však není žádná chyba krásy, právě naopak. Když chcete být co nejméně na očích, snáze splynete s davem.

Pár centimetrů na výšce vám hned, alespoň opticky, přidá souměrná postava. Rovněž působí vzpřímené držení těla s hlavou vzhůru.

Pokud vás však takové řady neuspokojují, pár centimetrů na výšce si přidáte i výběrem správného oblečení.

Zvolte správnou kombinaci
Žena s nízkou postavou může sáhnout téměř po čemkoli. Roláky, sukně, kalhoty, podpatky i boty bez podpatku. Při výběru oblečení myslete hlavně na to, v čem se budete cítit pohodlně.

Jako příklad můžeme uvést džínovou sukni sahající těsně pod kolena s rozparkem vpředu a tričko užšího střihu přesahující pas.

Dlouhé triko se sukní není nikdy dobrá kombinace, nicméně stačí, když si ho zastrčíte pod sukni a hned budete vypadat stylovější.

Pár centimetrů navíc vám také přidá, pokud si vlasy učešete do drdolu, místo toho, abyste je nechali volně splývat na ramena.

Pokud jste zvolili sukni s vysokým pasem a áčkovým střihem, trefili jste do černého. Áčkový střih sedne téměř každé postavě. Aby vám takový střih sukně postavu prodloužil, měl by sahat těsně nad kolena. Halenku jednoduše zastrčte pod sukni.

Šaty
Nikdy si nevybírejte šaty, které na vás visí jako pytel na brambory. V obchodech hledejte raději šaty s páskem, aby vám v nich vynikl pas.

Opticky vám to také prodlouží nohy. Co se týče formálních, plesových či svatebních šatů, sáhněte po šatech s délkou až po zem a s jednoduchým a užším střihem.

Opasek
Když už musíte sáhnout po opasku, dávejte při jeho výběru dobrý pozor. Široký pásek vám postavu zbytečně deformuje. Pokud jste sáhli po volnějších šatech a potřebujete je něčím stáhnout, zvolte si raději tenký pásek nebo jen obyčejnou šňůrku hodící se barevně k šatům.

Džíny s tričkem
V případě, že vám to postava dovoluje, sahejte místo bederních džínsů po těch s vyšším pasem.

Dlouhé tričko nechte doma ve skříni a místo něj si dejte kratší top, který vám poodhalí i kousek kůže.

Vlasy si vyčešte do rozcuchaného drdolu. Pokud nemáte kalhoty s vyšším pasem, nohy vám opticky prodlouží i džíny končící pár centimetrů nad kotníky.

Svetry nebo cardigány
Vaše postava potřebuje na výšce přidat, ne ubrat. Pamatujte na to při výběru vhodného oblečení do chladnějšího počasí.

Namísto krátkých svetrů a cardiganů sahajících sotva pod hýždě, sáhněte po kousku mnohem delším. Tenčí cardigan bez různých aplikací a dekorací, který sahá po kotníky, vám i bez podpatků přidá na výšce pár centimetrů.

Sako versus blejzr
Over sized look, tedy takový, který klade důraz na nadrozměrné oblečení, vám na výšce nepřidá, právě naopak, opticky vás smrští a tělo vám deformuje. Pokud vám to postava umožňuje, vybírejte raději kousky, které vám více přiléhají na tělo. Saka a blejzry volte kratší dobu.

Pokud umíte kombinovat barvy, je to super. Máte-li však nízkou postavu, raději příliš nekombinujte. Je lepší obléct si spodní a svrchní díl oblečení v podobném barevném tónu. Taková kombinace vám tělo opticky prodlouží.

Jak vybrat vhodné doplňky při nízké postavě?
Neméně důležitou součástí outfitu jsou doplňky, které dotváří celkový vzhled. I zde máme pro vás několik drobných rad.

Proužky ano, vzory ne
Rády nosíte dlouhé šaty? Látku vybírejte průsvitnou a vzdušnou. Vzory zatlačte zpět do skříně a pořiďte si raději kousky šatstva jen s jemným motivem. Zkuste například vertikální pruhy, opticky vám postavu prodlouží.

Bižuterie a šperky
Vyvarujte se také mohutné bižuterie. Vhodnější jsou dlouhé visící náušnice a tenké řetízky či náhrdelníky.

Vysoké podpatky při nízké postavě jsou téměř povinností. Nesahejte po největších „high heels“.

Vyberte si něco, v čem se budete cítit pohodlně, ai po několika hodinách v práci budete vláda chodit bez grimas a kulhání.

Svou pozornost věnujte tvaru podpatku. Volte jemné, kulaté či hranaté podpatky, které vám budou ladit s postavou.

Pokud se však ve „výškách“ necítíte dobře, nesilte to. Sáhněte raději po balerínách nebo vhodných dámských mokasinech.

Sandály a boty, které se zapínají v kotníkové části by měly být buď tělové barvy, nebo v odstínu podobném barvě šatů. Také dávejte pozor na zpracování řemínků. Lepší je volit tenčí než tlustší přezky, ve kterých by vaše nohy vypadaly zbytečně tlustší než ve skutečnosti jsou.

Kabelka versus batoh
Velká kabelka bude u malé postavy vypadat legračně. Sáhněte spíše po menším batohu bez vzorů. Napracete do něj vše, co potřebujete, v rukou vám nebude nic překážet a navíc budete vypadat stylově.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek