- Komerční sdělení -finance
DomůRady a NávodyNa co se zaměřit při hledání nového zaměstnání, abyste byli úspěšní poradí...

Na co se zaměřit při hledání nového zaměstnání, abyste byli úspěšní poradí pracovní portál Žirafa.cz

Velmi snadno se může každému z nás stát, že se nečekaně ocitneme bez zaměstnání. Stačí, když bude mít společnost, ve které jsme zaměstnaní dlouhodobé finanční potíže, a jednoho dne nám oznámí, že už do práce nemáme chodit. Stejně tak můžeme jinou práci hledat kvůli úrazu, který proděláme, a tu stávající již vykonávat nemůžeme. Stává se také ale, že se nepohodneme se zaměstnavatelem, ať už jde o plat, pracovní náplň, nebo nově zaváděná opatření. I kolegové, kteří nás obklopují, bývají často důvodem, proč se rozhodneme ze zaměstnání odejít.

Ať už jste přišli o stálé zaměstnání z jakéhokoli důvodu, hned jak zůstanete doma, je potřeba začít pracovat na nalezení nového zaměstnání. Takového, které bude odpovídat vašemu vzdělání, představám, bude vás bavit a nebude jen nutností, kterou přežijete, protože bez peněz to prostě nejde…

Hledám práci, zn. Rychle

Abyste byli při hledání nového zaměstnání co nejdříve úspěšní, vylepšete váš životopis. CV musí být bez chyb, stylisticky hezky upravené, mělo by chronologicky navazovat. Vypíchněte podstatné pracovní pozice, uveďte, co bylo vaší pracovní náplní.

U vzdělání doplňte i absolvování kurzů, školení, zvláště co se týče cizích jazyků, programových IT znalostí, novinky v účetnictví, doplňování právního vzdělání, stáž v podniku na výrobu automobilů… Vždy uveďte především to, co souvisí s prací, o kterou máte momentálně zájem.

Hledejte práci svépomocí

Nestačí jen zaregistrovat se na ÚP. Úřad práce vám sice nabídne nějaké pozice, ty vám ale zdaleka nemusí vyhovovat. Mnohem lepší je procházet denně pracovní portály s aktuálními nabídkami inzerce práce, ale také poslat životopis do firem, kde byste chtěli pracovat. Pokud máte dostatek času a elán, můžete se zajít zeptat na práci i osobně. Osobní kontakt je nejvíc. Zvláště, pokud přijdete na personální oddělení s dobrou náladou a odhodláním, vzbudíte jistě dojem, a i když aktuálně nebude vhodná pozice právě pro vás, mohou se vám ozvat kdykoli jindy.

Při hledání práce si připravte trpělivost, slušivé elegantní oblečení a příjemné vystupování. Než práci najdete, můžete se doma zdokonalovat v čemkoli, co budete v dalším zaměstnání potřebovat, ať už jsou to cizí jazyky, účetnictví, uživatelská znalost PC, udělejte si řidičský průkaz, jestli jej nemáte.

Pracovní portál Žirafa.cz patří do rodiny společnosti 123jobs Media, největšího tuzemského provozovatele pracovních portálů a aplikací.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek