- Komerční sdělení -finance
DomůFinanceBankám se daří nejlépe

Bankám se daří nejlépe

Negativní začátek týdne netrval dlouho a akciové trhy se vrátily k růstu. Evropu táhl nahoru především bankovní sektor, který pokračoval ve slušném růstu.
„Guvernéři FEDu očekávají už v příštím roce růst HDP v USA až do 3 procent,“ říká Juraj Hrbatý ze společnosti CAPITAL MARKETS, o.c.p., a.s.

Výraznější růst zaznamenaly po delší době akciové trhy jihovýchodní Evropy, které se na nějakou dobu jakoby vytratily z paměti investorů. Chorvatský index posílil o 8.1 procenta, rumunský a turecký index vzrostly o 7.4, resp. o 6.2 procenta.

Maďarská OTP Bank oznámila výsledky za první kvartál 2009, které téměř dvojnásobně překonaly očekávání analytiků. OTP Bank dosáhla čistého zisku 41.8 miliard forintů, přičemž se čekal zisk jen 24 miliard forintů. Management společnosti se vyjádřil, že zisk je dostatečný, aby pokryl zhoršení situace v portfoliu. Investoři byli příjemně překvapeni výsledky banky, což se odrazilo na silném růstu jejich akcií, které se ziskem 17.5 procenta uzavřely na 3330 maďarských forintech.

Metro AG, největší německá maloobchodní síť a Arcandor AG jednají ohledně budoucnosti maloobchodní sítě Karstadt. Arcandor hledá pro Karstadt finanční pomoc u politiků v Berlíně, ale je ochoten jednat o sloučení dvou největších německých sítí, Karstadt a Metro. Karstadt potřebuje finanční injekci nejpozději do 12. června, nebo se stihne dohodnout se společností Metro? Akcie Metro AG vzrostly o 10 procent na 36.4 eur.

Zdá se, že většina manažerů a ekonomů očekává v příštích 12 měsících zlepšení ekonomické situace ve světě. Obnovení důvěry, zejména u běžných spotřebitelů, bude základem úspěchu pro budoucí ekonomický růst, který je důležitý i pro dlouhodobý růst akciových trhů.

„Pokud pozitivně naladěné investory neschladí neočekávané zprávy, tak můžeme očekávat pokračování nákupů a vzdalování se akciových trhů od ´propasti´,“ dodává Juraj Hrbatý ze společnosti CAPITAL MARKETS, o.c.p., a.s.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek